Λύγισαν τον Παναθηναϊκό Β’ και έπιασαν τριάδα τα Χανιά

Δημοσιεύθηκε 2 χρόνια πριν, στις 3:00:0 3/26/2022,

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Μπαΐροβιτς, τα Χανιά επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ και εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση.

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του Νότιου Ομίλου της Super League 2 εδραιώθηκαν τα Χανιά. Οι Κρητικοί λύγισαν με σκορ 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’, φτάνοντας τους 44 βαθμούς και είναι στο -4 από την κορυφή, έχοντας όμως δύο ματς περισσότερα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Μπαΐροβιτς, με τον φορ των Χανίων να το… παίρνει πάνω του και να «καθαρίζει» το ματς. Αρχικά στο 13ο λεπτό ο Μπαΐροβιτς έδωσε σκορ στο ματς και έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους, ενώ στο 30’ έγραψε το 2-0 που παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο υπόλοιπο του αγώνα, ο ρυθμός ήταν καλός και το ματς ισορροπημένο αλλά τίποτα δεν άλλαξε ως το φινάλε με το σκορ να παραμένει ως είχε.

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Πατάπης, Παντεκίδης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Κάρλος (85? Παράνο), Τριανταφυλλάκος (73? Νικόλης), Βασιλόγιαννης (85? Τσαμούρης), Μπαΐροβιτς, Κόλα (56? Βάρκας).

Παναθηναϊκός Β (Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Βαγιαννίδης, Σερπέζης, Θεοχάρης (73? Ηλιάδης), Σιδεράς, Ρόμπι (57? Κούτσιας), Καρβούνης (73? Καραμπάς), Μαραθωνίτης (57? Κρυπαράκος), Μαρτίνης (81? Ματσαδές), Αλμπάνης, Τσιριγώτης.

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr