Σπίτι του ο Άρης, με Λαμία ο Παναθηναϊκός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!

Δημοσιεύθηκε 2 χρόνια πριν, στις 8:41:0 1/26/2022,

Πέναλτι στο 124' της παράτασης έχασαν οι «κίτρινοι»! Κρίμα για τον Καρυπίδη και τις... υποσχέσεις που μοίραζε στη Λεωφόρο για ρεβάνς!

Την Λαμία θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ο Παναθηναϊκός! Σε ένα απίθανο ματς στο ΔΑΚ Λαμίας, η ομάδα της Φθιώτιδας απέκλεισε τον Άρη στην παράταση με σκορ 1-0, χάρη σε κεφαλιά-γκολ (έπειτα από κόρνερ) του Τζανετόπουλου στο 118'!

Στο 124', δηλαδή στην τελευταία κυριολεκτικά φάση του αγώνα, οι «κίτρινοι» θα μπορούσαν να έχουν πάρει τη νίκη, καθώς κέρδισαν πέναλτι από μαρκάρισμα του Τζανδάρη στον Μπρούνο Γκάμα. Ο Σαράνοφ, όμως, είπε «όχι» στον Πορτογάλο και έγινε ο ήρωας της πρόκρισης για την ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου!

Θυμίζουμε, στο ματς με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ο Θοδωρής Καρυπίδης έλεγε στους φίλους του «τριφυλλιού» ότι «θα τα πουν ξανά στο Κύπελλο». Τελικά ο Άρης πηγαίνει σπίτι του, οπότε κ. Θοδωρής θα πρέπει να πει ό,τι ο ίδιος σκεφτόταν στην... τηλεόραση. Γιατί από εκεί θα βλέπει τη συνέχεια του θεσμού.