Αν είναι δυνατόν! Το χειρότερο ξεκίνημα σε εκτός έδρας ματς φέτος ο Παναθηναϊκός

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 5:59: 10/25/2021

Το χειρότερο ξεκίνημα σε εκτός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα πραγματοποιεί ο Παναθηναϊκός.

Η τελευταία φορά που οι "πράσινοι" είχαν τρεις ήττες και μία ισοπαλία στην Α’ Εθνική / Super League ήταν τη σεζόν 1989/90.

Τότε είχαν ξεκινήσει με ήττες από τον Ολυμπιακό Βόλου και την ΑΕΛ (και οι δύο με 2-1), ακολούθησε το 0-0 με τον Ηρακλή και μετά νέα ήττα από τον ΠΑΟΚ (1-0).

Ακόμα και την σεζόν 2017/18, όταν ο Παναθηναϊκός κέρδισε μακριά από τη Λεωφόρο μετά από 11 αγώνες, το "τριφύλλι" είχε στις τέσσερις πρώτες εξόδους του δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός δεν απέφυγε ούτε την κατάρριψη του αρνητικού ρεκόρ του πιο αργοπορημένου εκτός έδρας γκολ σε μία σεζόν, καθώς χρειάστηκε να περάσουν 300 λεπτά, μέχρι ο Καρλίτος να ανοίξει το σκορ στο ματς με τον Αστέρα.

Το 1987/88, η μοναδική προηγούμενη περίοδος, που οι "πράσινοι" είχαν μείνει χωρίς γκολ στα τρία πρώτα εκτός έδρας ματς, το πρώτο γκολ είχε μπει στο 13’ του τέταρτου αγώνα (σε ντέρμπι με τον Ολυμπιακό).

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr