«Διέλυσε» την ΑΕΚ με τριάρα ο Παναθηναϊκός Κ-19

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 7:20:0 6/12/2021,

Η Πράσινοι επικράτησαν εύκολα με 3-0 στην έδρα της ΑΕΚ, με τους νεαρούς Βολάκη και Σιδερά να πετυχαίνουν δύο υπέροχα γκολ

Ο Παναθηναϊκός στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής κέρδισε εύκολα με 3-0 την ΑΕΚ. Οι Πράσινοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και έδειξαν πόσο ήθελαν τη νίκη.

Αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού επικράτησε 3-0 της ΑΕΚ στο Δημοτικό γήπεδο Αρτέμιδας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ19 SuperLeague.

Το σκορ άνοιξε ο Βολάκης στο 14′ με σουτ από πλάγια αριστερά ενώ στο 27′ ο Τουρκοχωρίτης πέτυχε το 0-2 με σουτ έξω από την περιοχή. Το τελικό 3-0 ήρθε στο 84ο λεπτό με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ του Σιδερά, το οποίο έστειλε τη μπάλα στο «Γ».

Παναθηναϊκός: Χατζηγιαννάκης, Ζαφείρης, Παυλάκης, Καρνέσης, Σιδεράς, Πορφυρόπουλος (62′ Καρβούνης), Τουρκοχωρίτης (62′ Καλοσκάμης), Κωστόπουλος, Τζαβίδας, Φρόκου (75′ Νταμπίζας), Βολάκης (75′ Μακροδημήτρης).