Αστ. Τρίπολης-Παναθηναϊκός: Απίστευτες ύβρεις και προκλήσεις από τους Αρκάδες

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 11:48: 3/22/2021,

Αδιανόητα σκηνικά μετά το γκολ του Αστέρα για το 2-2, με την κατάσταση να ξεφεύγει από κάθε όριο. Ποιος έβριζε τους «πράσινους» και τι ειπώθηκε...

Ιδανικός αυτόχειρας αποδείχθηκε ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη, καθώς παρότι κρατούσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς μέχρι και το 96ο λεπτό, ένα γκολ του τερματοφύλακα(!) του Αστέρα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ήρθε να ρίξει στα... τάρταρα την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι.

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα υπήρχε πολύ μεγάλη ένταση, η οποία δεν περιοριζόταν μόνο στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου, αλλά και στους πάγκους εξίσου. Ενδεικτική είναι η μανούρα που έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια της αλλαγής του Φεντερίκο Μακέντα, όταν αντίπαλός του τον έσπρωξε προς το πάγκο.

Τη στιγμή που ο Νίκος Παπαδόπουλος με απίθανο βολέ ισοφάρισε σε 2-2, τότε επικράτησε ντελίριο ενθουσιασμού στους γηπεδούχους, που δεν πίστευαν την εξέλιξη που λάμβανε το ματς. Αμέσως μετά τους πανηγυρισμούς όμως και αφού οι «πράσινοι» είχαν στήσει την μπάλα στο κέντρο για τη σέντρα, ακούστηκε το απίστευτο.

«Θα σας γαμ... στη Λεωφόρο», ήταν η ατάκα που ακούστηκε ξεκάθαρα από άνθρωπο του Αστέρα Τρίπολης, προετοιμάζοντας κάπως έτσι το κλίμα για την επόμενη συνάντηση των δύο ομάδων στο «Απ. Νικολαΐδης»!