Νέντοβιτς: Ένας παικταράς που μπορεί να βάλει 27 πόντους, χωρίς καν να προσπαθήσει!

Δημοσιεύθηκε 2 χρόνια πριν, στις 12:00: 3/21/2022,

Οάση στη φετινή μετριότητα.

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς δεν είχε καλό πρώτο ημίχρονο στη Ρόδο με τον Κολοσσό, τελειώνοντας τα πρώτα δύο δεκάλεπτα για την ακρίβεια με 0/6 τρίποντα και αρκετές λάθος επιλογές στην επίθεση. Αρκετοί παίκτες που ξεκινούν έτσι ένα ματς, στη συνέχεια δεν μπορούν να συνέλθουν ποτέ. Όχι όμως ο Νεμάνια!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σέρβος παικταράς μέτρησε 3/4 τρίποντα μόνο στην τρίτη περίοδο, το απόλυτο στα δίποντα και μέσα σε 2-3 λεπτά είχε φτάσει τους 20 πόντους! Στο φινάλε τελείωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους, αλλά ακόμη και στους 20 να σταματούσε το νόημα δεν θα άλλαζε.

Ο Παναθηναϊκός στη γενικότερη φετινή του μετριότητα, έχει την ευλογία να διαθέτει έναν top γκαρντ που... για πλάκα, χωρίς να προσπαθήσει καν, μπορεί να φτάσει τους 20+ πόντους! Και μάλιστα δεν χρειάζεται καν πολύ χρόνο στο παρκέ, για να κάνε την τόσο μεγάλη διαφορά.