Απίθανοι Αβδάλας-Κουστένης με 59 πόντους στους Παίδες!

Δημοσιεύθηκε 2 χρόνια πριν, στις 7:40:0 3/11/2022,

Το μέλλον του Παναθηναϊκού!

Ο Παναθηναϊκός εκάνε το 1-0 στην ημιτελική σειρά του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑ, έχοντας σε απίθανη βραδιά δυο παιδιά.

Το "τριφύλλι" είδε να βρίσκονται σε τρομερή κατάσταση τους Αβδάλα και Κουστένη (έβαλαν μαζί 59 πόντους!), νίκησε τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα με σκορ 76-61 και έκανε το 1-0 στην (best of 3) σειρά. Οι "πράσινοι" βρήκαν αντίσταση πάντως για 30 λεπτά απέναντι στα Εκπαιδευτήρια, καθώς τελείωσαν το ματς με επιμέρους σκορ 17-5 στο 4ο δεκάλεπτο, προκειμένου να πάρουν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΛΑΤΩΝ 76-61

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 19-19, 33-40, 59-56, 76-61

Παναθηναϊκός (Σιούτης, Μπουντάς): Ζερβός 3 (1), Κουστένης 31 (1), Αδαμόπουλος 6, Παπαγιαννακόπουλος, Αβδάλας 28 (3), Ρημαγμός 6, Αθανασόπουλος, Βλάσσης 2, Νταψής.

Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα (Σγουρίτσας, Αρσλάνογλου): Κοντορήγας 2, Γεροντάκης, Σταυρόπουλος 12 (1), Πολιτικός, Τριανταφύλλου, Παπαζώτος 12 (1), Σταυρακούκας 17, Πουτσελας, Λιαρός, Ψυχογυιός 10, Αδάμης 8 (1), Μόσχου.

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr