«Όργια» Χεζόνια στο διπλό της Ούνιξ μες στο Τελ Αβίβ!

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 9:02:0 12/9/2021,

Φοβερά πράγματα από τον Κροάτη παικταρά!

Μια απίστευτη εμφάνιση έκανε στο τέταρτο δεκάλεπτο του Τελ Αβίβ ο Μάριο Χεζόνια, με τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού να είναι ο παίκτης-κλειδί για τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Ούνιξ επί της Μακάμπι με σκορ 85-74!

Ο Κροάτης παικταράς είχε δει τη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς από τον πάγκο, καθώς είχε χρεωθεί από νωρίς με φάουλ. Μπαίνοντας λοιπόν στην τελευταία περίοδο ο Super Mario πέτυχε τους 9 από τους συνολικά 14 πόντους του, έχοντας καρφώματα, alley-oop, τρίποντα και εκπληκτικές άμυνες!

Από εκεί και πέρα, κορυφαίος της Ούνιξ Καζάν ήταν ο Λορέντζο Μπράουν, ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση στο Τελ Αβίβ με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ από κοντά ακολούθησε και ο Κάνααν με 18, 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ.