Η 22άρα του Παπαπέτρου στη Βιτόρια (vid)

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 11:17 10/13/2021

Ο Ιωάννης Παπαπέτρου προσπάθησε να κάνει τα πάντα στη Βιτόρια, αλλά στο τέλος στάθηκε και άτυχος με το σουτ που επιχείρησε.

Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πήρε... φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο (και δη στην 3η περίοδο) και ήταν από τους κύριους υπεύθυνους ώστε να μείνει η ομάδα του στο ματς και να επιστρέψει από το -11 στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου.

Σε 30:07 λεπτά συμμετοχής είχε 22 πόντους με 4/7 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 5/6 βολές, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κερδισμένα φάουλ και 2 λάθη. Βέβαια στο τέλος του αγώνα θα μπορούσε να γίνει ο απόλυτος ήρωας, αλλά το τρίποντο που επιχείρησε για τη νίκη των «πρασίνων» δεν βρήκε στόχο.

Δείτε τα όσα έκανε στο παρκέ της «Fernando Buesa Arena»