Αγωνίστηκε και σκόραρε ο Βαγιαννίδης με την ομάδα Β

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις :13:00 9/8/2021,

Στο φιλικό του Παναθηναϊκού Β συμμετείχε κανονικά ο Γιώργος Βαγιαννίδης. Ο νεαρός άσος σκόραρε για το Τριφύλλι στη νίκη με 2-1 κόντρα στην Αρτάκη!

Ο Γιώργος Βαγιαννίδης επέστρεψε στον Παναθηναϊκό και δείχνει με το… καλησπέρα, διψασμένος για ποδόσφαιρο. Ο νεαρός άσος θα αγωνίζεται με την ομάδα Β για να βρει ξανά ρυθμό. Αυτό έγινε στο φιλικό με την Αρτάκη, όπου οι Πράσινοι επικράτησαν 2-1. Με τον Βαγιαννίδη βασικό και σκόρερ του πρώτου γκολ του Τριφυλλιού!

Η ομάδα του Γιάννη Βονόρτα αντιμετώπισε την Αρτάκη που προπονεί ο Νίκος Κουρμπανάς, παλαίμαχος των Πράσινων. Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν πιο δυνατά το ματς και μετά από μια ευκαιρία του Αθανασακόπουλου, βρήκαν γκολ.

Στο 25ο λεπτό συγκεκριμένα, ο Βαγιαννίδης έδειξε την ικανότητά του στη δημιουργία και εκτέλεση παρότι είναι δεξιός μπακ. Ο 19χρονος με ωραίο πλασέ εντός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, «σφραγίζοντας» την επιστροφή του στον Παναθηναϊκό με αυτό τον τρόπο.

Η Αρτάκη με σουτ του Παπαδάκη ισοφάρισε στο 30ο λεπτό του ματς. Το Τριφύλλι πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 52’, με πλασέ του Ράνκα μέσα απ’ την περιοχή. Απόλυτα δίκαια καθώς είχαν χαθεί αρκετές ευκαιρίες απ’ τους παίκτες του Βονόρτα.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και οι Πράσινοι επικράτησαν 2-1 στο φιλικό με την Αρτάκη, αλλά σημαντικότερο κι απ’ το αποτέλεσμα ήταν η επιστροφή του Γιώργου Βαγιαννίδη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β (Γιάννης Βονόρτας): Οικονομάκης, Βαγιαννίδης, Κούτσας, Ρόμπι, Νταμπίζας, Φρόκου, Ηλιάδης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σέχου, Μπιλάλ.

Έπαιξαν και οι: Σουρδής, Τουρκοχωρίτης, Ζακίρης, Μαρτίνης, Αντωνίου, Θεοχάρης, Σταματάκης, Ράνκα, Καρβούνης, Μαραθωνίτης, Τσιριγώτης, Ματσάδες.

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr