Είναι... φίνα τα κορίτσια - Πήραν και το ντέρμπι με την ΑΕΚ

Δημοσιεύθηκε 2 χρόνια πριν, στις 8:23:0 2/26/2022,

Η ΑΕΚ έβαλε δύσκολα, αλλά ο Παναθηναϊκός έχει… ξεφύγει ποιοτικά και φαίνεται!

Μια ακόμα μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, που επιβλήθηκε 3-1 σετ της ΑΕΚ και διατηρήθηκε με διαφορά στην κορυφή της Volley League γυναικών.

Οι «κιτρινόμαυρες» αντιστάθηκαν, όμως οι «πράσινες» έδειξαν τη δύναμή τους και παρέμειναν στο +6 από τον δεύτερο Ολυμπιακό. Η ΑΕΚ, από την άλλη, έμεινε στην πέμπτη θέση.

Στο πρώτο σετ το ματς ήταν ντέρμπι, με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται πίσω με 16-19 και τελικά να πανηγυρίζει το 1-0 με ανατροπή και σκορ 25-22.

Οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν στη συνέχεια, παίρνοντας ευρύ προβάδισμα από νωρίς (12-17). Οι «πράσινες» μείωσαν σε 16-17, όμως η ΑΕΚ πάτησε ξανά γκάζι και ισοφάρισε σε 1-1 σετ με 25-20.

Στο τρίτο σετ ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος και προηγήθηκε με 20-10, με την ΑΕΚ να καταφέρνει να μειώσει σε 22-19, αλλά όχι και να σταματήσει τις πράσινες από το 2-1 σετ με 25-21.

Με... φόρα μπήκε στο τέταρτο σετ η ομάδα του Απόστολου Οικονόμου και «καθάρισε» το παιχνίδι με 25-16.

Τα σετ: 25-22, 20-25, 25-21, 25-16.

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr