Το έκαναν κι αυτό: Προκρίθηκαν στους «8» του Challenge Cup τα κορίτσια του βόλεϊ!

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 3:30: 12/15/2021

Σπουδαία επιτυχία, για μια ΟΜΑΔΑΡΑ που αξίζει κάθε στήριξης!

Στα προημιτελικά του Challenge Cup προκρίθηκε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκός, καθώς πήρε τα δυο σετ που χρειάζονταν απέναντι στη βελγική Οστάνδη!

Η ΟΜΑΔΑΡΑ του Απόστολου Οικονόμου μετά τη νίκη της με 3-0 στο πρώτο ματς, ήθελε δύο σετ κόντρα στις Βελγίδες για να πάρει την πρόκριση. Το "τριφύλλι" μπορεί να έχασε το πρώτο σετ, ωστόσο στη συνέχεια ανέβασε στροφές και ισοφάρισε. Η Οστάνδη ήθελε να διεκδικήσει με ό,τι είχε την πρόκριση στην Αθήνα, παίρνοντας μάλιστα το τρίτο σετ και κάνοντας έτσι το 2-1.

Στο τέταρτο σετ, όμως, ο Παναθηναϊκός έκανε αυτό που έπρεπε και ισοφαρίζοντας σε 2-2, πήρε αυτόματα τη μεγάλη πρόκριση!

Πλέον, τα "φίνα κορίτσια" περιμένουν να μάθουν την ομάδα που θα αντιμετωπίσουν στα προημιτελικά της ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Η αντίπαλός τους θα προκύψει από το ζευγάρι της Τενερίφης με την Μπούρσα. Σσημειώνεται, ότι η ισπανική ομάδα είχε επικρατήσει με 3-2 στο πρώτο ματς κι έτσι, διατηρεί ένα προβάδισμα πρόκρισης.