Με τον κόσμο του για τον πρόκριση κόντρα στη Μακάμπι το Τριφύλλι

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 10:51: 12/8/2021,

Τη Μακάμπι Τελ Αβίβ υποδέχεται ο Παναθηναϊκός (8/12, 20:00) στον επαναληπτικό των δύο ομάδων για τη φάση των «32» του Τσάλεντζ Καπ βόλεϊ ανδρών.

Το τριφύλλι πήρε τη νίκη με 3-2 σετ στο πρώτο ματς και έχει προβάδισμα πρόκρισης. Ο Παναθηναϊκός προκρίνεται με νίκη με οποιοδήποτε σκορ.

Αν η Μακάμπι πάρει τη νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, τότε οι Ισραηλινοί παίρνουν απευθείας την πρόκριση. Αν η ομάδα του Γκαλίλι πάρει τη νίκη με 3-2 σετ τότε η πρόκριση θα κριθεί στο «χρυσό» σετ.

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 6. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίζει τη νικήτρια του ζευγαριού Πεντζουγκιόρ - Ποντολιάνι.

Ο ακραίος του «τριφυλλιού» Θανάσης Πρωτοψάλτης τόνισε για το συγκεκριμένο ματς «Είναι το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι το επόμενο. Κάναμε την αρχή στο Ισραήλ και είναι σημαντικό να τελειώσουμε την πρόκριση. Θέλουμε να προχωρήσουμε θα έχουμε τον κόσμο στο πλευρό μας θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό».