Πράσινο «πάρτι» και εύκολο απόγευμα για τον Παναθηναϊκό με την Κηφισιά

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 4:22: 10/17/2021

Άνετη νίκη για το «Τριφύλλι» που κέρδισε με 3-0 την Κηφισιά εντός έδρας.

Χωρίς να δυσκολευτεί από την αρχή του αγώνα ο Παναθηναϊκός κατάφερε, έχοντας πρωταγωνιστή τον Πρωτοψάλτη, να πάρει προβάδισμα στην έδρα της Κηφισιάς με 10-6, ενώ στην συνέχεια έχοντας όπλο το μπλοκ ανέβαζε συνεχώς τη διαφορά φτάνοντας ακόμα και στο 18-9. Οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να αντιδράσουν, όμως οι παίκτες του Ανδρεόπουλου θα πάρουν το πρώτο σετ με 25-20.

Το δεύτερο σετ θα είναι ακόμα πιο εύκολο για το «Τριφύλλι» και μετά από ένα μονό μπλοκ του Στάλεκαρ θα κάνει το 6-4, αρχικά 14-7 και στη συνέχεια 21-11 για να φτάσουμε στο τελικό 2-0 με 25-13.

Οι Πράσινοι θα πάρουν από νωρίς το προβάδισμα και στο τρίτο σετ, έχοντας μια διαφορά πέντε πόντων (16-11) με αποτέλεσμα να φτάσουν στο 25-18, σφραγίζοντας έτσι μια επιβλητική νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα σετ: 25-20, 25-13, 25-18