Πανελλήνιο κορασίδων: Άνετο πέρασμα για τον Παναθηναϊκό

Δημοσιεύθηκε 3 χρόνια πριν, στις 11:11: 7/28/2021,

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Άμιλλας Αρκαδίας με 66-50 για την τελευταία αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Οι «πράσινες» δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στον αντίπαλο τους και έφτασαν δίκαια σε μια ευρεία νίκη.

Ο Παναθηναϊκός ουσιαστικά…τελείωσε το ματς από την πρώτη περίοδο καθώς πήρε προβάδισμα με 20-6. Στη δεύτερη περίοδο το «τριφύλλι» μεγάλωσε την διαφορά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με 33-15.

Σε ότι αφορά την Τρίτη περίοδο   ο ΠΑΟ διατήρησε τον έλεγχο και απλά έκανε συντήρηση της διαφοράς τελειώνοντας την με 47-32.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο το «τριφύλλι» συνέχισε να κρατάει τη διαφορά και το τελικό σκορ σταμάτησε στο 66-50.

Στον τομέα του σκοραρίσματος η Φραγκούλη έχει 14 πόντους και η Ζιάκα με την Σιγαλού είχαν από 12 πόντους.Ακόμα η Γιαννακοπούλου και η Ζιάκα είχε 3 ασίστ.

Διαιτητές: Σκούτας, Τεφτίκης

Άμιλλα (Τσουκαλάς): Μίχαλου 8(2), Γιάννη, Μάγκλαρη Αικ. 1, Πολυχρονοπούλου 2, Μάγκλαρη Ι. 6, Κοκκώνη 5(1), Παναγιωτοπούλου 26(1), Αρχοντάκου, Σιάμπου 2, Οικονόμου.

Παναθηναϊκός (Στρατής): Γιαννακοπούλου 6, Φελούρη 8, Ζιάκα 12(1), Μιχελή, Φεράκη 8, Κεφάλα 6, Φραγκούλη 14(2), Σιγαλού 12(2), Υφαντοπούλου, Κωστακοπούλου.

Ακολουθήστε το Prasinostypos.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Prasinostypos.gr